Klein Laufen in Gross Würben

4. závod Hanáckého žebříčku podzim – krátká trať

30. září 2017, Velké Vrbno

Pokyny

„Klein Laufen in Gross Würben“

4. závod Hanáckého žebříčku podzim – krátká trať,veřejný závod v orientačním běhu jednotlivců

Pořádající orgán:

ČSOS - Hanácká oblast / Krajský svaz orientačních sportů Olomouckého kraje.

Pořádající subjekt:

SK Severka Šumperk (SSU).

Datum:

sobota 30. září 2017.

Centrum závodu:

Ski areál Paprsek – dolní stanice lanovky, Velké Vrbno, místní část Starého Města pod Sněžníkem (GPS 50.2012692N, 16.9870672E). V centru bude prostor pro postavení klubových tunelů, které velmi doporučujeme, v centru není žádný jiný přístřešek.

Druh závodu:

jednorázový denní závod jednotlivců na krátké trati s pevným pořadím kontrol, rankingový závod s koeficientem 1,00.

Parkování:

Na parkovištích Ski areálu Paprsek, při příjezdu dbejte pokynů pořadatelů, parkování je bez poplatku. Upozorňujeme, že při průjezdu Starým Městem vede objížďka kolem nádraží, je dobře značena.

Časový program:

Vzdálenosti:

Systém ražení:

elektronické, Sportident. Jeden čip nesmí být použit v závodě vícekrát.

Vyčítání čipů:

v centru závodu, každý závodník (i když nedokončí závod) je povinen vyčíst svůj čip neprodleně po příchodu do centra.

Popisy kontrol:

piktogramy, formou samoobsluhy v centru.

Mapa:

Vindoška, 1:10 000, E = 5 m, ISOM 2000, stav duben 2017. Formát A4, tisk na voděodolný papír Pretex (Nord service Opava). Mapovali: Luděk Krtička (hlavní kartograf), Zdeněk Rajnošek, Vojtěch Král, Martin Poklop, Jan Potštejnský, Jan Kaprál.

Zvláštní mapové značky:

Mapování kupek a související popisy:

Mapa, která byla připravována pro letošní áčkové závody na Paprsku, pochází z rukou osvědčených mapařů a při její přípravě bylo dbáno na odpovídající klasifikaci a generalizaci porostů i mapovaných objektů a celkovou harmonizaci jednotlivých částí mapy. Důležité je zmínit některé aspekty této mapy. V minulosti byly používány dvě velikosti symbolu pro zmapované kupy, nyní je používána pouze jedna velikost v souladu s mapovým klíčem. Tento přístup si vyžádal větší generalizaci, některé oblasti malých kup tak nejsou mapovány a je pro ně použit rozbitý povrch. Generalizovány jsou také vývraty, kdy jsou zmapovány převážně jen ty velké a lesní průseky po harvestorech, které jsou dostatečně výrazné.

Tratě:

parametry tratí jsou uvedeny samostatně na webu závodu. Většina tratí se kříží – dejte pozor na správné pořadí kontrol. Trať HDR a DH10N je značena smajlíky. Tratě HDR, DH10N a DH10C jsou vedeny spíše po loukách, stejně jako DH12, i když tyto kategorie se dostanou i do lesa.

Terén:

Prostor závodu tvoří převážně smrkový horský les v nadmořské výšce 800 až 950 metrů nad mořem. Typický řadou kamenných kup (hromadnic) vzniklých při zemědělské činnosti v minulosti. Tato část je charakteristická rychlejší podložkou a z hlediska porostů ji lze hodnotit jako spíše dobře průběžnou. V některých lokalitách původních luk však stále dochází k jejich přirozenému zarůstání a vytváří se tak orientačně zajímavý terén kombinující zbytky luk, kamenné kupy, plochy lesa se značně rozdílnou průběžností a řadou vodních prvků. Louky v prostoru závodu jsou posekány nebo spaseny, tudíž dobře průběžné.

Zakázané prostory:

veškeré lesní porosty a louky v okolí centra závodu a cesty na start. Dál prostory na sjezdovce a v okolí dolní stanice lanovky, kde probíhají terénní a stavební úpravy.

Start:

00 = 11.00 hod., intervalový, kategorie HDR a P libovolně od startovního času 00 do času 60.

Časový limit:

90 minut pro všechny kategorie.

Výsledky:

průběžné výsledky budou vyvěšovány v centru, celkové výsledky na webu závodu a v ORISu

Vyhlášení výsledků:

Po skončení závodu vyhlášení cen pro první tři místa u všech kategorií. V kategorii HDR a DH10N budou drobnou cenou oceněni všichni účastníci. Nejlepší závodníci se mohou těšit na Čočkové sušenky BIOLINIE od firmy PRO-BIO ze Starého Města pod Sněžníkem a tradiční Staroměstské máslové trubičky.

Občerstvení:

po doběhu v cíli, dále bufet Víčko the Chef, který bude nabízet tradiční i netradiční občerstvení a dobroty, jídelní lístek zveřejněn samostatně na webu závodu.

WC a mytí:

2x TOI TOI v centru závodu, mytí v horském potoce, k dispozici budou lavory.

Zdravotní zabezpečení:

závodníci se závodu účastní na vlastní nebezpečí. Bezplatná první pomoc bude poskytována po doběhu, následující lékařskou pomoc si každý závodník hradí ze svého zdravotního pojištění.

Protesty:

případné protesty s vkladem 200,- Kč hlavnímu rozhodčímu. Adresa, na kterou je možno zaslat protesty proti výsledkům: Martin Poklop, Kollárova 174, Hlubočky 3, 783 65.

Předpis:

závodí se dle platných pravidel OB a soutěžního řádu Hanácké oblasti 2017, předpokládané časy vítězů budou v souladu se SŘ.

Jury:

bude nabídnuta těmto závodníkům – Tomáš Holas (AOP), Marek Otruba (PLU), Kristýna Skyvová (STE).

Funkcionáři závodu:

Poděkování:

Lesům ČR s.p., který umožnil konání závodu a Ski areálu Paprsek za poskytnuté prostory pro zázemí závodu. Dále děkujeme partneru závodu obchodní společnosti PRO-BIO, spol. s r.o. za poskytnutí cen pro závodníky.

Václav Král
ředitel závodu

Martin Poklop
hlavní rozhodčí

Stáhnout pokyny ve formátu pdf.

Severka Šumperk